Úvod Import Články Aktuality V lednu 2017 se zvýšil počet havárií na vodovodu

V lednu 2017 se zvýšil počet havárií na vodovodu

V lednu 2017 se zvýšil počet havárií na vodovodu

1. únor 2017

Lednové počasí se vyznačuje teplotami hluboko pod bodem mrazu, které mají za následek zvýšený počet havárií na vodovodních řadech.

RAVOS, s.r.o. v lednu tohoto roku eviduje celkem 30 havárií na vodovodní síti.

Primární příčinou vzniku poruch v zimním období je pohyb zeminy v nadloží vodovodního potrubí, který způsobuje nerovnoměrné zatěžování liniového vedení a vzniku střižných sil. Proto prvotně nezáleží jen na stáří potrubí, ale i na jeho materiálu. Snáze dochází k poruchám na křehčích materiálech jako je šedá litina, hůře na polyetylenu, kde jsou častější poruchy armatur vodovodního potrubí, jako jsou navrtávací pasy pro přípojky.

Aby dopad na obyvatelstvo při přerušení dodávky vody byl co nejmenší, snaží se vodohospodáři provádět vhodnou manipulaci na síti.

Náhradní zásobování vodou prostřednictvím cisteren či kontejnerů, pokud se teplota přes den pohybuje pod bodem mrazu, není možné zajistit z důvodu zamrzání výpustních ventilů. Proto doporučujeme odběratelům se na přerušení dodávky vody připravit, a to prostřednictvím SMS Info, kdy registrovaní zákazníci jsou v dostatečném předstihu informováni o přerušení dodávky vody.

Jedná se o bezplatnou službu a zájemci mají možnost se zaregistrovat na webových stránkách www.voda-info.cz nebo prostřednictvím operátora call centra na tel. čísle 840 111 116.

Zákaznická linka

840 111 116

nebo

 

601 278 278

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Kvalita pitné vody v mapách

Máte zájem vědět jaká je kvalita vody přímo ve Vaší lokalitě? Připravili jsme pro Vás přehlednější způsob zobrazení kvalitativních ukazatelů dodávané pitné vody.

Mapa k nahlédnutí zde: Kvalita vody RAVOS