Úvod Aktuality Vodárny doporučují úpravu zálohových plateb

Vodárny doporučují úpravu zálohových plateb

Vodárny doporučují úpravu zálohových plateb

15. leden 2023

Vzhledem k současnému zdražení veškerých vstupů a s tím související změnou ceny vodného a stočného v roce 2023 vodárny doporučují odběratelům zvýšit částku pravidelných zálohových plateb.

Úprava zálohových plateb se provádí automaticky v období po ročním vyúčtování, kdy je známa skutečná spotřeba za uplynulý rok. Vzhledem k letošní výjimečné situaci však doporučují vodárny odběratelům nastavit si takovou výši zálohy, aby v ní byl promítnut aktuální nárůst ceny vodného a stočného. Toto opatření pomůže snížit riziko vysokého nedoplatku při následném vyúčtování.

O kolik zvýšit zálohy?

Rozhodující je, zda měl odběratel v předchozím vyúčtování přeplatek či nedoplatek. Spotřebu vody může však ovlivnit i celá řada dalších faktorů, proto je zvýšení záloh individuální záležitostí. Obecně je odběratelům doporučeno zvýšení záloh o cca 20 % tam, kde měli loňské vyúčtování zhruba vyrovnané. Požadavek na změnu výše zálohových plateb je možné zaslat písemně na adresu vodáren, případně emailovou adresu info@ravos-sro.cz. Možné je též nahlášení změny telefonicky na zákaznickou linku 840 111 116, 601 278 278, registrovaní odběratelé si pak mohou navýšení provést ve svém Zákaznickém účtu.
 

Ing. Martina Medňanská
Manažerka zákaznického útvaru
 

Zákaznická linka

840 111 116

nebo

 

601 278 278

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Kvalita pitné vody v mapách

Máte zájem vědět jaká je kvalita vody přímo ve Vaší lokalitě? Připravili jsme pro Vás přehlednější způsob zobrazení kvalitativních ukazatelů dodávané pitné vody.

Mapa k nahlédnutí zde: Kvalita vody RAVOS