Úvod Aktuality Voda pro Afriku pomůže už podesáté

Voda pro Afriku pomůže už podesáté

Voda pro Afriku pomůže už podesáté

26. listopad 2019

Nadační fond Veolia odstartoval 12. listopadu jubilejní 10. ročník benefičního prodeje dárkových předmětů, jehož 100% výtěžek přispěje k zajištění přístupu k pitné vodě lidem v jižní Etiopii.

Hlavním partnerem projektu a zároveň realizátorem všech prací v terénu je česká nezisková organizace Člověk v tísni, o.p.s. Projekt podporují i Pražské vodovody a kanalizace.

„V letošní nabídce předmětů najdete zcela novou křišťálovou karafu na vodu, jejíž návrh vznikl ve studentské soutěži Atelieru skla pražské UMPRUM vedeného Rony Pleslem. Auterem karafy je Adam Hanšut. Limitovanou edici předmětů doplňuje skleněná lahev v originálním pleteném obalu zn. Retap a vtipné ponožky s motivem surikat,“ informovala Vendula Valentová, ředitelka nadačního fondu.

Benefiční prodej probíhá od 12. listopadu do vyčerpání zásob, prostřednictvím nadačního e-shopu na https://eshop.nfveolia.cz/ a také na 2 místech v Praze 1: Rcafé by Veolia ve Florentinu a v Centru Člověka v tísni v Galerii Langhans (Vodičkova 35). Projekt je možné podpořit i přímým finančním darem na konto veřejné sbírky projektu. Číslo sbírkového účtu Voda pro Afriku je 115-3289210247/0100.

Financování projektu se uskutečňuje formou benefičního prodeje dárkových předmětů. Také letos platí, že Voda pro Afriku pomáhá i u nás doma. „Prodáváme předměty vyrobené výhradně v České republice. Nákupem dárků pro benefiční prodej podporuje Nadační fond Veolia menší regionální firmy. Zboží prodávané v našem e-shopu balí a pro distribuci připravují klienti a asistenti denního stacionáře pražské organizace POHODA – společnosti pro normální život lidí s postižením. Za odvedenou práci od nadačního fondu pak obdrží finanční dar, který bude využit na provoz jejich stacionáře,“ doplnila Vendula Valentová.

Projekt Voda pro Afriku je dnes již známou a zavedenou značkou. „Zahájen byl v roce 2010 a to bez nějaké dlouhodobé vize. Chtěli jsme pomoci lidem, kteří na rozdíl od nás přístup k pitné vodě nemají. Za velký úspěch tedy považuji fakt, že zahajujeme již desátý ročník a že čerstvé zprávy přímo z Etiopie nám potvrdily, že projekt funguje a má smysl. Za 9 let trvání projektu jsme na Vodu pro Afriku věnovali již 5,5 miliónu korun“, říká Eva Kučerová ředitelka komunikace pro střední a východní Evropu.

1_Gubashiraro 34   6_Bargo 55   3_alaba 09

Nákupem těchto předmětů přispějete 21 – 73 % z ceny do veřejné sbírky nadačního fondu. Příspěvek ve stejné výši jako každý zákazník vloží do sbírky jako dar i Nadační fond Veolia. Celkový výtěžek prodeje bude na začátku roku 2020 předán formou daru zástupcům společnosti Člověk v tísni.

Jaké předměty si můžete v letošní limitované edici koupit?

karafa03a

 Karafa na vodu s dřevěným víčkem je z ručně foukaného křišťálového
 skla, vyrobená v  moravské sklárně Květná. Autorem návrhu je student
 pražské UMPRUM Adam Hanšut.
 Objem 1,25 l, cena 830 Kč.

 

karafy v obalu 08

 Lehká skleněná lahev se silikonovým víčkem a originálním pleteným
 obalem je také českým výrobkem. Díky textilnímu obalu je lahev odolnější
 a hodí se dobře jako náhrada plastové lahve pro nošení v tašce či batohu.
 Objem 0,5 l, cena 529 Kč.

 

ponozky 04  Vtipné ponožky s motivem surikat navrhla a vyrobila mladá česká firma
 we are ferdinand.
 Cena je 259 Kč.

 

Zákaznická linka

840 111 116

nebo

 

601 278 278

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Kvalita pitné vody v mapách

Máte zájem vědět jaká je kvalita vody přímo ve Vaší lokalitě? Připravili jsme pro Vás přehlednější způsob zobrazení kvalitativních ukazatelů dodávané pitné vody.

Mapa k nahlédnutí zde: Kvalita vody RAVOS