Úvod Aktuality Tuky, zbytky jídla a vlhčené ubrousky do kanalizace nepatří

Tuky, zbytky jídla a vlhčené ubrousky do kanalizace nepatří

Tuky, zbytky jídla a vlhčené ubrousky do kanalizace nepatří

7. únor 2020

Vyléváním použitých olejů a splachováním vlhčených ubrousků či dětských plen do kanalizace si můžete přivodit nemalé problémy.

Olej v domovních rozvodech kanalizace a v kanalizační přípojce postupně chladne a tuhne. Ulpívá na stěnách potrubí a tím zmenšuje jejich průtočnost. Pak stačí spláchnout nějaké ty zbytky jídla nebo pár vlhčených ubrousků. Ty se na usazeném tuku zachytí např. spolu s vlasy, nečistoty se začnou hromadit a ucpávka v potrubí je na světě. V lepším případě pak zaplatíte vyčistění např. tlakovou vodou. V horším případě může nastat nutnost vyměnit takto ucpaný kus kanalizace třeba v podlaze Vašeho domu nebo ve zdi bytu.

Podobné problémy, ale ve větším měřítku, pak nastávají v kanalizačních stokách. Pro naše pracovníky jsou noční můrou především ucpaná čerpadla vlhčenými ubrousky a vlhčeným toaletním papírem.

Tyto ubrousky jsou na rozdíl od klasického toaletního papíru ve vodě nerozložitelné. Jejich vlákna jsou velmi pevná, v čerpadlech se namotávají a způsobují jejich poruchy či úplné zničení. Práce spojené s čištěním kanalizace a s opravou či výměnou čerpadel jsou nákladné a zvyšují cenu stočného.

Proto, prosím, likvidujte tento odpad opravdu jako odpad - komunální do popelnic či v případě olejů do k tomu určených nádob. Nádoby na použité oleje jsou jen v Rakovníku minimálně na patnácti místech.

Tuky, zbytky jídla_1

Tuky, zbytky jídla_2

 

Zákaznická linka

840 111 116

nebo

 

601 278 278

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Kvalita pitné vody v mapách

Máte zájem vědět jaká je kvalita vody přímo ve Vaší lokalitě? Připravili jsme pro Vás přehlednější způsob zobrazení kvalitativních ukazatelů dodávané pitné vody.

Mapa k nahlédnutí zde: Kvalita vody RAVOS