Úvod Aktuality Bazény je nutné napouštět opatrně

Bazény je nutné napouštět opatrně

Bazény je nutné napouštět opatrně

2. červenec 2021

Nedávná pandemická situace způsobila, že se české domácnosti ve větší míře rekreují doma, investovali do nových bazénů, závlahových systémů a více se věnují i svým zahradám.

Veřejný vodovod primárně není určen k napouštění bazénů. Jestliže  se zákazník rozhodne naplnit svůj bazén vodou z vodovodu, je třeba být ohleduplný k okolí. RAVOS doporučuje plnit bazén pomalu a pokud možno mimo odběrovou špičku, tedy ideálně mezi 23:00 – 03:00 hodinou ve všedních dnech (mezi 03:00 a 05:00 probíhá pravidelný monitoring sítě, který by mohl být napouštěním bazénů zkreslen). Stejné doporučení platí i pro zavlažování, zejména pro automatické závlahové systémy.

RAVOS v této souvislosti také upozorňuje odběratele, že v každé zákaznické smlouvě je uvedena maximální denní spotřeba vody. Jejím nárazovým překročením, například při rychlém napuštění bazénu, pak spotřebitel může způsobit nečekané zhoršení kvality vody nejen sobě ale i sousedům. Vyšší a často nárazové odběry vody z veřejného vodovodu způsobují zásadní zvýšení rychlosti proudění pitné vody v potrubí. Důsledkem může být překročení limitních hodnot průtoku a s tím spojené problémy, jako je ztráta tlaku vody v potrubí či krátkodobé zvýšení koncentrace železa v pitné vodě.

Zaručenou cestou pro dosažení stoprocentně kvalitní vody a rychle napuštěného bazénu je dovoz vody cisternou od společnosti RAVOS, s.r.o. Odpovědi na dotazy k dovozu vody či kontakt na kompetentní osoby lze získat na telefonním čísle 840 111 116, případně na telefonu 313 521 036 (od 7:00-13:00 hodin) nebo zasláním požadavku na adresu info@ravos-sro.cz.

Děkujeme za pochopení


Ing. Martina Medňanská
Manažerka zákaznického útvaru

Zákaznická linka

840 111 116

nebo

 

601 278 278

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Kvalita pitné vody v mapách

Máte zájem vědět jaká je kvalita vody přímo ve Vaší lokalitě? Připravili jsme pro Vás přehlednější způsob zobrazení kvalitativních ukazatelů dodávané pitné vody.

Mapa k nahlédnutí zde: Kvalita vody RAVOS